O Autorach

dr Anna Kempa, dr Tomasz Staś
Pracownicy naukowo-dydaktyczni Katedry Inżynierii Wiedzy na Wydziale Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Przebieg pracy zawodowej, w tym udział w projektach informatycznych oraz zatrudnienie w charakterze informatyków, pozwolił autorom zdobyć praktyczne doświadczenie w programowaniu z wykorzystaniem wielu różnych języków programowania. Doświadczenie dydaktyczne autorów wykracza poza prowadzenie zajęć z języka C# i obejmuje takie przedmioty jak: bazy danych, administrowanie bazami danych, hurtownie danych, programowanie aplikacji internetowych (Tomasz Staś) oraz programowanie w zakresie języków deklaratywnych (Prolog, F#), odkrywanie wiedzy w bazach danych i sztuczna inteligencja (Anna Kempa). Prace naukowe autorów dotyczą obszaru sztucznej inteligencji i jej wykorzystania w problemach ekonomii i zarządzania

Polecane linki:

kurs

Polecamy kurs wideo do nauki języka C# wykonany przez Annę Kempę dla Grupy Wydawniczej Helion. Kurs jest przygotowany z myślą o osobach początkujących i obejmuje szerszy zakres tematyczny niż podręcznik. Kurs zawiera 74 lekcje o łącznym czasie trwania blisko 9 godzin. Na stronie kursu wideo do nauki C# pod filmikiem promocyjnym można znaleźć szczegółowy opis kursu oraz spis lekcji (mający osobny pasek przewijania). Dwie lekcje są odkodowane (dostępne za darmo) – zachęcamy do obejrzenia!

 

 

Zapraszamy na stronę Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w celu przejrzenia oferty dydaktycznej Wydziału Informatyki i Komunikacji w zakresie kierunków informatycznych: Informatyka oraz Informatyka i Ekonometria.

Biblioteka MSDN – scentralizowana baza oficjalnych dokumentów dla programistów i deweloperów, zawierająca dokumentacje techniczne.

Osoby zainteresowane tematyką sztucznej inteligencji (SI) zachęcamy do odwiedzenia strony dra Krzysztofa Michalika, zawierającej wiele ciekawych informacji na temat SI oraz gdzie można pobrać bezpłatnie programy (wraz z dokumentacją) z pakietu sztucznej inteligencji, m.in. szkieletowy system ekspertowy PC-Shell oraz symulator sztucznych sieci neuronowych Neuronix.

Kontakt z autorami: c-sharp (at) ue.katowice.pl
Informacje na temat zamawiania książki w wersji drukowanej umieszczone są w zakładce Książka drukowana