O Autorach

dr Anna Kempa, dr Tomasz Staś
Pracownicy naukowo-dydaktyczni Katedry Inżynierii Wiedzy na Wydziale Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Przebieg pracy zawodowej, w tym udział w projektach informatycznych oraz zatrudnienie w charakterze informatyków, pozwolił autorom zdobyć praktyczne doświadczenie w programowaniu z wykorzystaniem wielu różnych języków programowania. Doświadczenie dydaktyczne autorów wykracza poza prowadzenie zajęć z języka C# i obejmuje takie przedmioty jak: bazy danych, administrowanie bazami danych, hurtownie danych, programowanie aplikacji internetowych (Tomasz Staś) oraz programowanie w zakresie języków deklaratywnych (Prolog, F#), odkrywanie wiedzy w bazach danych i sztuczna inteligencja (Anna Kempa). Prace naukowe autorów dotyczą obszaru sztucznej inteligencji i jej wykorzystania w problemach ekonomii i zarządzania

Polecane linki:

kurs

Polecamy kurs wideo do nauki języka C# wykonany przez Annę Kempę dla Grupy Wydawniczej Helion. Kurs jest przygotowany z myślą o osobach początkujących i obejmuje szerszy zakres tematyczny niż podręcznik. Kurs zawiera 74 lekcje o łącznym czasie trwania blisko 9 godzin. Na stronie kursu wideo do nauki C# pod filmikiem promocyjnym można znaleźć szczegółowy opis kursu oraz spis lekcji (mający osobny pasek przewijania). Dwie lekcje są odkodowane (dostępne za darmo) – zachęcamy do obejrzenia!

 

 

okladka_PK_mini

Polecamy podręcznik Anny Kempy Programowanie komputerów w zadaniach. Język C#, którego zakres tematyczny obejmuje podstawy paradygmatu obiektowego na przykładzie języka C#. Podręcznik porusza takie zagadnienia, jak klasy, struktury, dziedziczenie, typy generyczne, delegaty, interfejsy, obsługa wyjątków, serializacja danych i elementy technologii LINQ. Podręcznik jest przeznaczony dla osób początkujących, które niedawno rozpoczęły naukę programowania i znają jedynie podstawy języka C# omówione w podręczniku Wstęp do programowania w C# (takie jak typy, zmienne, operatory, instrukcje sterujące, tablice i metody).

Programowanie komputerów w zadaniach. Język C# – link do księgarni internetowej.
Programowanie komputerów w zadaniach. Język C# – link do strony podręcznika (tu można pobrać kody i pliki do zadań).

 

Zapraszamy na stronę Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w celu przejrzenia oferty dydaktycznej Wydziału Informatyki i Komunikacji w zakresie kierunków informatycznych: Informatyka oraz Informatyka i Ekonometria.

Biblioteka MSDN – scentralizowana baza oficjalnych dokumentów dla programistów i deweloperów, zawierająca dokumentacje techniczne.

Osoby zainteresowane tematyką sztucznej inteligencji (SI) zachęcamy do odwiedzenia strony dr hab. Krzysztofa Michalika, zawierającej wiele ciekawych informacji na temat SI oraz gdzie można pobrać bezpłatnie programy (wraz z dokumentacją) z pakietu sztucznej inteligencji, m.in. szkieletowy system ekspertowy PC-Shell oraz symulator sztucznych sieci neuronowych Neuronix.

Kontakt z autorami: c-sharp (at) ue.katowice.pl
Informacje na temat zamawiania książki w wersji drukowanej umieszczone są w zakładce Książka drukowana